Francouz při výhře v St. Louis

12/12/2022

Francouz zářil při výhře v St. Louis

Český přehled: Gólman Avalanche byl druhou hvězdou zápasu. Výhru vychytal i Vejmelka, Pastrňák a Zacha asistovali

Brankář Pavel Francouz se podílel v nedělním programu NHL 30 úspěšnými zákroky na vítězství Colorado Avalanche na ledě St. Louis Blues 3:2 po prodloužení. Za svůj výkon byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. K úspěchu pomohl i Karel Vejmelka, který se pod výhru Arizona Coyotes nad Philadelphia Flyers 5:4 po prodloužení podepsal 37 zásahy. Kanonýr David Pastrňák a další útočník Pavel Zacha si připsali po asistenci za Boston Bruins, kteří vyhráli na hřišti Vegas Golden Knights 3:1.
Francouz si v osmém vystoupení v sezoně připsal třetí výhru a patřil k hlavním strůjcům úspěchu letošního vítěze Stanley Cupu v Enterprise Center vedle finského útočníka Mikka Rantanena, který vstřelil všechny tři góly hostů.
Poprvé se Rantanen prosadil v polovině druhé třetiny, kdy otevřel skóre. Francouz kapituloval poprvé ve 49. minutě, kdy jej v přesilové hře překonal z pravé strany z úhlu Vladimir Tarasenko.

Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started