Ovečkin vládne

14/12/2022

Ovečkin hattrickem dosáhnul na 800 gólů

Ruský útočník pokořil metu jako třetí v dějinách, velký večer odnesli Blackhawks

Když vstoupit mezi nesmrtelné, tak ve velkém stylu. Alex Ovečkin v noci na středu nastřádal v utkání proti Chicago Blackhawks hattrick, a nejen že svému týmu Washington Capitals pomohl k výhře 7:3, taky tím dosáhnul na kótu 800 vstřelených gólů.
Je to historický moment. Něco takového dosud v dějinách NHL dokázali pouze Wayne Gretzky (894) a Gordie Howe (801).
"Skvělé," rozplýval se po střetnutí. "Těch osm set je opravdu velikánské číslo. Člověk se tím dostává do nejlepší možné společnosti, jakou si jen jako kluk začínající s hokejem může vysnít. Páni, vždyť jsem teprve třetí, kdo se dostal takhle daleko. Bez svých spoluhráčů, fanoušků, svého klubu a své rodiny bych to ale nikdy nesvedl."
Proti Chicagu se zjevně rozhodnul neztrácet čas. První trefu si připsal už po 24 sekundách hry. To se po střele Johna Carlsona navzdory 37 letům zorientoval nejrychleji ze všech a střelhbitě se protáhnul za přesnou dorážkou.
Gól číslo 798.
Ani pak to dlouho netrvalo. Capitals hráli v 9. minutě přesilovku, vůbec první v utkání. Ruský hokejový kmet opustil své předplacené stanoviště v kruhu, počíhal si na nezištný pas Conora Shearyho a vlastně celkem snadno plácnul kotouč za českého brankáře Petra Mrázka.
Gól číslo 799.

Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started