14/12/2022

Hertl se trefil v souboji proti Vejmelkovi

Český přehled: Na gól nahrál Šimek,
Sharks i díky tomu porazili Coyotes 3:2. Francouz vychytal výhru

Útočník Tomáš Hertl byl prvním střelcem zápasu San Jose Sharks proti Arizona Coyotes. Skóre otevřel proti brankáři Karlu Vejmelkovi s přispěním asistence Radima Šimka, který byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Další brankář Pavel Francouz pomohl k výhře se stejným skóre 3:2 nad Philadelphia Flyers.
Hertl bodoval ve třetím utkání za sebou, když v těch předchozích dvou si připsal shodně po dvou asistencích. V končící čtvrté minutě tečoval před brankovištěm Šimkův pokus od modré čáry a zarovnal tak své statistiky v sezoně na 30 bodů, 10 asistencí a 20 nahrávek ve 31 odehraných duelech.
Záhy po něm zvýšil Nick Bonino, ale hosté s Vejmelkou v brance se nevzdali. Do přestávky snížil Lawson Crouse, vítězný tak byl až gól, který dal před polovinou zápasu Nico Sturm. Ve 43. minutě jen snížil Nick Bjugstad.
Francouz vychytal obhájcům Stanley Cupu druhou výhru za sebou. Po vítězství 3:2 po prodloužení na ledě St. Louis Blues přemohli Avalanche stejným skóre - ale již v základní hrací době - tým Philadelphia Flyers. Francouz přiložil lapačku k dílu 26 úspěšnými zásahy, hostující útočník Lukáš Sedlák nebodoval.
Boston Bruins s triem českých útočníků v sestavě přetlačili New York Islanders 4:3 po samostatných nájezdech. Pavel Zacha se i díky dvěma nahrávkám stal druhou hvězdou utkání, kanonýr David Pastrňák nahrál na jeden gól a při nájezdech parádně proměněným pokusem ve třetí sérii jistil zisk druhého bodu pro domácí, Tomáš Nosek nebodoval.
Detroit Red Wings v souboji s Carolina Hurricanes, v němž se představila rovněž trojice českých hráčů, podlehli 0:1. Úspěch hostů s útočníkem Martinem Nečasem zařídil v závěru úvodního dějství obránce Brady Skjei. Nečas nebodoval, na straně poražených nechyběli bek Filip Hronek a útočník Dominik Kubalík.
Útočník David Kämpf nechyběl v sestavě Toronto Maple Leafs při drtivém vítězství 7:0 nad Anaheim Ducks, ale v zápase nebodoval. V polovině utkání nastoupil místo Johna Gibsona do branky hostů Lukáš Dostál, formu kanadského týmu odnesl hned pěti inkasovanými góly.
Špatný den v 'kanceláři' prožil i další český gólman Petr Mrázek z Chicago Blackhawks. V domácím duelu proti Washington Capitals inkasoval všechny branky při porážce 3:7. Na kontě měl 23 úspěšných zásahů. Kapitán vítězů Alexandr Ovečkin se díky 29. hattricku kariéry stal třetím hráčem historie NHL, který dosáhl mety 800 nastřílených branek.
V brance New Jersey Devils dostal tentokrát přednost Akira Schmid a Vítek Vaněček mu kryl v souboji s Dallas Stars záda ze střídačky. Texasané s útočníkem Radkem Faksou v sestavě si odvezli výhru 4:1.

Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started